دیـــــــــــــــــــــن!!!

بانوی باحجابی داشت در یکی از سوپرمارکت‌های زنجیره‌ای در فرانسه خرید می‌کرد؛ خریدش که تمام شد برای پرداخت رفت پشت صندوق. صندق‌دار زنی بی‌حجاب و اصالتاً عرب بود.

صندوق‌دار نگاهی از روی تمسخر به او انداخت و همینطور که داشت بارکد اجناس را می‌گرفت اجناس او را با حالتی متکبرانه به گوشه میز می‌انداخت.

اما خواهر باحجاب ما که روبند بر چهره داشت خونسرد بود و چیزی نمی‌گفت و این باعث می‌شد صندوقدار بیشتر عصبانی شود!

بالاخره صندوق‌دار طاقت نیاورد و گفت: «ما اینجا توی فرانسه خودمون هزار تا مشکل و بحران داریم و این نقابی که تو روی صورتت داری یکی از همین مشکلاته که عاملش تو و امثال تو هستید!
ما اینجا اومدیم برای زندگی و کار نه برای به نمایش گذاشتن دین و تاریخ!
اگه می‌خوای دینت رو نمایش بدی یا روبند به صورت بزنی برو به کشور خودت و هر طور می‌خواهی زندگی کن!»

خانم محجبه اجناسی رو که خریده بود داخل نایلون گذاشت، نگاهی به صندق‌دار کرد…
روبند را از چهره برداشت و در پاسخ خانم صندوق‌دار که از دیدن چهرهٔ اروپایی و چشمان رنگین او جا خورده بود گفت:

«من جد اندر جد فرانسوی هستم… این دین من است و اینجا وطنم… شما دینتان را فروختید و ما خریدیم!»

/ 32 نظر / 49 بازدید
نمایش نظرات قبلی
منشور هنر

سلام. بروزم با: «...کجاست جای تو؟ از آفتاب می پرسم / سؤال روشن ما را جواب لازم نیست...» از مرحوم قیصر امین پور

نمايشگاه هاست hostexhibition.com

با سلام به شما دوست عزيز از سايت من ديدن کنيد براي شما يک پيشنهاد خوب دارم تبديل و بلاگ شما به سايت دائمي هاستينگ رايگان هديه ما به شما با من در تماس باشين يا هو اي دي host_iran با تشکر[گل]

منشور هنر

سلام. بروزم با داستان هایی با مضامین اخلاقی.

منشور هنر

سلام. با 1 هفته ای تاخیر، بروزم با خاطره ای شنیدنی از زبان پسر گاندی.

دوستدار اسلام

سلام قولا من رب رحیم به دنبال درخواست بسیار مهم دکتر رحیم پور ازغدی برای برگزاری کرسیه های آزاد اندیشی اقتصاد در نماز جمعه ی تهران، و عدم همکاری مسئولین ذیربط بدلیل فشارهای وارده از سوی اقتصاد دانان غیر اسلامی در داخل کشور، از شما وبلاگ نویس عزیز تقاضا داریم که به میزان توان خود مطلبی در خصوص لزوم طرح بحث های "اقتصاد قرآنی" در مهم ترین و پرتعداد ترین تریبون دینی کشور، در وبلاگ خود منتشر کرده تا از اندک اندک این مطالب در کنار هم موجی پدید آمده و به گوش تئوریسین های اقتصادلیبرال در کشور برسد تا بلکه قدمی در راستای زدودن مظلومیت و مهجوریت از قرآن برداشته باشیم. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی نظریه های تولید شده ی اقتصاد اسلامی، می توانید به وب سایت http://www.kadamaei.ir/ و همچنین وب سایت http://reba.ir/ مراجعه نمایید. « ما تا به امروز می بایست مدل بومی اقتصاد را به دنیا عرضه می کردیم. ما باید هم کارآمدی در جهت رشد رونق اقتصاد، هم کارآمدی در جهت تأمین عدالت را به دنیا نشان میدادیم.» بیانات رهبری - 85 (دیدار با دست اندرکاران اصل 44) و تا به امروز هنوز...

منشور هنر

سلام. با تبریک ولادت خانم حضرت فاطمه الزهرا(س) به شما و همه بانوان بزرگوار؛ بروزم با: «...رابی گفت که همیشه رؤیای مادرش بوده که او برایش پیانو بنوازد. پس...»

منشور هنر

سلام. با تبریک اعیاد ولادت امام جواد (ع) و امام علی بن ابیطالب(ع)؛ بروزم با داستان «با سپاس از وقتی که گذاشتی...»

حسام خان

کاش به جای اینکه دستی بالای دست بود ، دستی توی دست بود …http://tanine-tanhayi.mihanblog.com/ یه سر بزن اپم

منشور هنر

سلام. بروزم با: «... آخوند فرمود: من خودم دیدم داشتی نماز می خواندی، گفت: نه آقا اشتباه دیدی، سؤال کردند: پس چه کار می کردی؟...»

منشور هنر

سلام. با تبریک اعیاد گذشته و پیش رو و روز دختر؛ بروزم با: «...بیدار شو از خواب، زمان نیست مترسک» از اقای «عبدالجبار کاکائی».